Campagnes

Header photo: Mamunur Rashid / Shutterstock

Steun de looneis van arbeiders in Bangladesh

Kledingarbeiders in Bangladesh zijn in Dhaka de straat op gegaan om te protesteren voor hogere lonen. Hun huidige minimumloon van 12.500 Tk is niet genoeg om van te leven, vooral omdat de prijzen van basisgoederen, huur en medische zorg aanzienlijk zijn gestegen sinds de laatste loonherziening in 2023. Ondertussen blijven de grootste modegiganten ter wereld profiteren van de lage arbeidskosten in Bangladesh.

Kalpona Akter, voorzitter van de Bangladeshi Garment & Industrial Workers Federation, verwoordde het als volgt:

"De onrust die we de afgelopen dagen hebben gezien, is het gevolg van een sterk gevoel van onrechtvaardigheid over de manier waarop de rijkdom in deze toeleveringsketen wordt verdeeld, en van jarenlang proberen rond te komen van een loon dat simpelweg niet toereikend is.“

Doe met ons mee en roep merken die in Bangladesh inkopen op om de eis van de arbeiders voor 32.000 Tk per maand te steunen!

Als je je naam onder de onderstaande brief zet, ontvangen vertegenwoordigers van tien grote afnemers uit Bangladesh (H&M, Zara, Primark, New Yorker, Next, Kontoor Brands, Bestseller, C&A, LPP en Marks & Spencer) rechtstreeks een e-mail van jou. Dit geeft een krachtig signaal af dat jij en andere consumenten willen dat merken stoppen met het uitbuiten van werknemers in Bangladesh en onmiddellijk actie ondernemen om de eis van de werknemers voor een minimumloon van 32.000 Tk per maand te steunen!

Merken waarvan de leveranciers hebben deelgenomen aan de onderdrukking, moeten er bij hun fabrieken op aandringen om alle aanklachten in te trekken, alle ontslagen werknemers weer in dienst te nemen met betaling van achterstallig loon, onmiddellijk een einde te maken aan het ontslaan van werknemers en hun ernstige bezorgdheid over deze onderdrukking van de rechten van werknemers en hun recht op vakbondsvorming kenbaar maken aan de regering van Bangladesh, de Bangladesh Garment Manufacturers’ and Exporters Association (BGMEA) en in het openbaar.

Merken moeten ervoor zorgen dat er, in overeenstemming met internationale normen, schadevergoeding wordt betaald aan de families van de vier werknemers die bij de protesten zijn omgekomen en aan de werknemers die ernstig gewond zijn geraakt tijdens het gewelddadige politieoptreden.


Gebruik het onderstaande formulier om een e-mail te sturen naar vertegenwoordigers van deze merken:

Steun ons werk met een donatie:

Deel dit:
To top
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.