De coronacrisis raakt de wereldwijde kledingindustrie hard. Als gevolg daarvan zijn honderdduizende kledingarbeiders en -arbeidsters ontslagen, of worden hun lonen slechts gedeeltelijk betaald. Dit is een rechtstreeks gevolg van westerse kledingmerken die hun eigen verliezen zoveel mogelijk afwentelen.
SKC lobbyt samen met anderen om de gevolgen voor de meest kwetsbaren te minimaliseren. We maken ons in Nederland en elders sterk voor noodmaatregelen voor deze arbeiders, en protesteren tegen kledingmerken die hun bestellingen bij de kledingfabrieken op het laatste moment annuleerden. Daarnaast maken we ons hard voor veranderingen voor de langere termijn en voeren we campagne onder het motto “Pay Your Workers!”.

Publiekscampagne richt zich op H&M, Nike en Primark
Sinds het begin van de pandemie hebben miljoenen kledingarbeiders niet hun volledige loon gekregen of zijn ze ontslagen zonder de juiste vergoeding. Onderzoek door Schone Kleren Campagne (SKC) toont aan dat de arbeiders in de eerste drie maanden van de pandemie ongeveer 3,8 mld euro aan onbetaalde lonen en wettelijk verschuldigde vergoedingen zijn misgelopen. Sinds juni roept SKC merken en retailers op om zich te committeren aan een loongarantie om deze leemte op alle mogelijke manieren op te vullen en ervoor te zorgen dat de arbeiders, die al vóór de pandemie een armoedeloon verdienden, niet de prijs voor deze crisis betalen.
! Plaats je mening op de sociale-mediakanalen van H&M (@hm), Primark (@Primark) en Nike (@Nike) met de hashtag #PayYourWorkers
! Print deze labels en verstop ze in winkels in de zakken van kledingstukken van H&M, Primark en Nike
! Neem een foto van jezelf met de hashtag #PayYourWorkers en verspreid die op je sociale media


Deze campagne is mogelijk gemaakt met financiering van de Europese Unie. De inhoud van de campagne is de exclusieve verantwoordelijkheid van de Schone Kleren Campagne en komt niet noodzakelijk overeen met de standpunten van de Europese Unie.